Mojou inšpiráciou je príroda. Dominika Tománková

2563 0
Dominika Tománková

Dominika Tománková vyštudovala grafický a priestorový dizajn so zameraním na interiérovú tvorbu. Tejto oblasti zostala verná a venuje sa navrhovaniu bytových priestorov s ich následnou realizáciou prostredníctvom vlastnej firmy DT Interior Design.

 

Ahoj Dominika, tvoje povolanie v našich končinách pomerne netradičné. Čo ťa k nemu priviedlo?

Ahoj 🙂 povedomie o interiérovom dizajnérovi sa začína posúvať a postupne viac ľudí vyhľadáva túto službu. Začalo sa to v detstve. Od malička som kreslila a postupne časom som sa formovala a zisťovala, čo vlastne chcem robiť. Ale ten hlavný zlom prišiel na škole.

 

Zamerala si sa na interiér, nelákalo ťa niekedy navrhovať napríklad exteriéry alebo dizajn áut?

Exteriér stále zvažujem a do budúcna by som taktiež chcela túto službu zaradiť do ponuky. No zatiaľ zveľaďujem exteriér nášho domu postupne. Na dizajne áut sa mi vždy páčili prepracované skice a návrhy, ale ostávam len pri obdivovaní 🙂

Návrh kúpeľne
Foto: súkromný archív

Skúsenosti si získavala najskôr prácou pre interiérové showroomy, čo ťa viedlo k osamostatneniu?

Mojou víziou vždy bolo mať vlastné podnikanie a byť sám sebe pán. Najprv som musela nazbierať skúsenosti, spraviť si rozhľad a keď som cítila ten správny okamih, tak som sa do toho pustila a nemohla som urobiť lepšie.

 

Predpokladám, že služby interiérového dizajnéra na Slovensku využíva iba malé percento obyvateľov. Nemáš problém so získavaním klientov?

Priznám sa, že na začiatku to bolo všelijaké a skúšala som rôzne cesty ako sa dostať ku klientom. Ale postupom času sa povedomie o mojej firme začalo šíriť a tým aj stúpol záujem a klienti pribúdali.

Návrh spálne
Foto: súkromný archív

Pracovala si už aj pre nejakú známu osobnosť?

Zatiaľ nie.

 

Mnohí si asi nevedia predstaviť, čo tvoja práca obnáša. Je to výlučne iba o kreatíve?

Tu sa musím pousmiať 😀 Nie nevedia, je to zdĺhavý proces s určitým postupom a nadväznosťou. Kreatíva je len jeden diel z toho množstva.

Dominika Tománková

Dominika Tománková
Foto: súkromný archív

Kde čerpáš inšpiráciu a zisťuješ, aké sú aktuálne trendy?

Mojou inšpiráciou je príroda, farby, materiály, ich rôznorodosť spojenia. Pre tento rok je veľký trend zelenej farby, ktorú zadala firma Vitra. Materiálovo je pre tento rok vychytený mramor, terracotta, korok a Hygge (z dánčiny – útulnosť pohodlie), ktorý sa premietne v prírodných materiáloch a pletených dekách.

 

Predstav si, že mi ideš navrhovať interiér. Ako by to celé prebiehalo?

Tak v skratke. Začala by som obhliadkou priestoru kde zároveň od klienta zistím jeho predstavu a rozpočet. Následne pracujem na návrhoch a priebežne konzultujem s klientom. Navštevujeme showroomy, aby reálne videl vybraté materiály a zariaďovacie prvky. Ak interiérovú štúdiu odsúhlasí, riešia sa realizačné podklady a následná realizácia.

Návrh obývačky
Foto: súkromný archív

Navrhovala si si aj svoj byt?

Vlastný byt ešte len na mňa čaká, ale bude to divočina 😀 keďže mám rada eklektizmus, čo znamená miešanie rôznych štýlov spolu v takom správnom pomere. Z každého štýlu sa mi niečo páči a neviem si predstaviť mať byt zariadený iba v jednom z nich. To by bola nuda, nie ? 😀

 

Čo by si robila, ak by si nebola dizajnérkou?

Ak by som nemohla byť dizajnérkou, tak určite by to bolo niečo s vesmírom, pretože ma fascinuje.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Total 3 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Comments

comments

About The Author

Vyštudoval som marketingú komunikáciu na FMK UCM v Trnave. V oblasti online marketingu pôsobím od roku 2014. Milujem šport, hudbu, filmy, prírodu. Cítim sa dobre v spoločnosti šikovných a inšpiratívnych ľudí a aj preto som založil portál Fortey.sk.