Bol som flákač, ktorý nevedel čo bude robiť. Tony Dúbravec

4451 1
Tony Dúbravec

Tony Dúbravec je spoluzakladateľom občianskeho združenia Mladá Sereď, pracujúci ako social media manager v agentúre daren&curtis. Viacerí ho však poznajú najmä vďakaseriálu Mladý Slovák v USA, ktorý bol vyhlásený ako druhý najlepší cestovateľský blog v ankete Bloger roka 2015.

Čau Tony. Napriek tomu, že ešte len pred rokom si skončil vysokú školu, máš toho už dosť za sebou. Môžeš nám priblížiť, kedy to všetko začalo?

 

Ahoj 🙂 Myslím, že život, ktorý sa snažím žiť, začal na jar v roku 2012. Dovtedy som bol bežný vysokoškolák, flákač, ktorý nevedel, čo bude robiť a nemal predstavu o budúcnosti. Potom som sa dostal do kontaktu s bývalými spolužiakmi z gymnázia a založili sme občianske združenie Mladá Sereď. Chceli sme robiť rôznorodé eventy, ktoré mali zlepšiť život mladých ľudí v našom meste. Tento rok nás čaká piate výročie a môžem povedať, že sa nám to podarilo a stále v tom pokračujeme.

 

Od tej doby som stihol skúsiť podnikanie vo sfére eventov. Chcel som spraviť vlastnú značku oblečenia a niekoľko ďalších vecí. Veľa som vymýšľal a skúšal rôzne aktivity. V roku 2015 sme začali pracovať na otvorení prvého komunitného centra v Seredi, ktoré sme nazvali PRIESTOR. Od júna 2016 už v ňom nachádzajú útočisko ľudia, ktorí hľadajú inšpiráciu, neformálne vzdelávanie, zábavu, ale aj nové kontakty. Približne pred rokom som začal organizovať aj cestovateľské prednášky STOPA, ktorých sme počas roka 2016 spravili trinásť a čaká nás druhá sezóna. Je toho veľa, čo sa za ten čas udialo a bolo by na dlho o tom písať, no toto sú aktuálne projekty. K tomu samozrejme blogovanie a moja práca 🙂

STOPA - cestovateľská prednáška

STOPA – Cestovateľská prednáška
Foto: Lukáš Klčo

Keď si sa prihlásil na Work and Travel, mal si v pláne písať blog?

 

Pri registrácii vôbec nie, vtedy som mal napísaných pár článkov na Medium.com, ale žiadna blogerská ambícia sa u mňa neprejavovala. Prišlo to asi až mesiac pred odletom. Bol to nápad veľmi spontánny, tak som rýchlo zaregistroval doménu a začal plánovať seriál mapujúci študentské leto v Amerike.

 

Ako vnímaš úspech v súťaži bloger roka? Zmenilo sa niečo?

 

Veľmi rád spomínam na ten moment. Svoj blog som prihlásil v rámci akejsi osobnej výzvy. No keď sa mi podarilo dostať do finále a tam ho porota vyhlásila za druhý najlepší cestovateľský blog za rok 2015, bol som v šoku. Bolo to pre mňa veľké zadosťučinenie a signál, ktorý mi hovoril, že asi mi to písanie ide a nemal by som prestať 🙂

 

Zmenilo sa veľmi veľa. Behom chvíle som sa zaradil do spoločnosti ľudí, ktorých som dovtedy sledoval na webe, čítal ich články. K tomu nejaké rozhovory a spolupráca s BMW. To sú super veci. V procese budovania mojej „značky“ to bol výrazný posun vpred. Určite to vnímam ako môj doterajší najväčší úspech.

Bloger roka 2015

Úspech v súťaži Bloger roka 2015
Foto: súkromný archív

Nad ponukou od BMW si asi nemusel dlho rozmýšľať, však?

 

Nad tým mladý chalan nepremýšľa 🙂 Tá spolupráca vznikla ako výhra za druhé miesto v Blogerovi roka, vďaka čomu som reprezentoval Slovensko na BMW Blog Tour v chorvátskom regióne Istria. Následne ma BMW podporilo aj pri septembrovom road tripe do Mníchova, čo si veľmi vážim.

Spolupráca s BMW

Spolupráca s BMW
Foto: súkromný archív

Aké sú tvoje najbližšie plány?

 

Snažím sa neplánovať, pretože si potom aj tak väčšinu rozmyslím. Chcem však tento rok nadviazať na ten úspešný minulý. Trochu zamakať v agentúre, kde pracujem a viac sa prihovárať mladým ľuďom. Tiež by som sa chcel viac vzdelávať a získavať skúsenosti v rôznych sférach, aby som to potom mohol odovzdávať ďalej.

 

Jednou z tvojich vášní je cestovanie. Ktoré miesto ti zatiaľ učarovalo najviac?

 

Ešte toho nemám dosť pocestovaného, no asi som zatiaľ nebol niekde, kde by ma to sklamalo tak, že by som si vyčítal, že som sa tam vybral. Najradšej však určite spomínam na Grand Canyon. Taký zážitok by som doprial každému aspoň raz v živote.

 

Určite ani tento rok nebudeš sediet doma. Vieš už kam pojdeš?

 

To máš pravdu 🙂 Zatiaľ je všetko v štádiu plánovania, no mám kúpenú letenku do macedónskeho Skopje na koniec marca a za 2€ sa mi podarilo kúpiť letenku do Marseille, kam sa vyberiem v júni. Okrem toho by som sa chcel na jar vrátiť do Londýna, kam chodím každý rok. V auguste chcem aspoň na mesiac vyskúšať život digitálneho nomáda niekde v Európe a ak to zvládnem finančne a po stránke pracovnej disciplíny, možno sa mi podarí v zime odísť na niekoľko mesiacov do Ázie.

 

Také sú plány a ambície. Určite však chcem cestovať viac, pretože odkedy full time pracujem, cítim, ako sa vo mne ozýva moja slobodná duša 🙂

 

Sám si povedal, že človek sa tak trocha hľadá celý život a že nemáš rád stereotyp. Kde sa vidíš o 5 rokov?

 

Ja sa hľadám neustále, aj keď už je to lepšie ako kedysi. Stále viac mám jasno v tom čo chcem a po malých krokoch sa snažím k tomu približovať.

 

Keď sa obzriem o päť rokov dozadu, ako sa mi za ten čas zmenil celý život od podlahy, tak sa neodvážim povedať, čo bude o ďalších päť 🙂 Ak sa mi však podarí udržať nastolený trend, tak bude dobre.

 

Hovorí sa, že človek sa učí na vlástných chybách. Keby si mal možnosť zmeniť iba jediné tvoje rozhodnutie, ktoré by to bolo?

 

Nad tým premýšľam často, ale s odstupom času asi žiadne. Možno je všetko tak, ako malo byť. Skôr by som si na niektoré veci dával viac pozor, ale nič konkrétne by som nemenil. Práve preto, že z chýb sa učíme a formujú nás. Na to je dôležité myslieť vždy, keď sa nám niečo nepodarí alebo niečo pokazíme.

 

Na záver nechám priestor aj tebe. Chcel by si niečo odkázať našim čitateľom?

 

Som rád, že čítate portál, ktorý dáva priestor aj ľuďom menej verejne známym, ktorí však rovnako majú čo povedať. Želám vám, aby ste si život zariadili tak, aby ste každý deň boli lepšími než včera. A hlavne, aby ste našli to, čo vás bude robiť šťastnými. Pretože nemá zmysel robiť niečo, čoho výsledkom nie je pocit šťastia 🙂

 

A čekujte môj blog a sociálne siete.

Total 11 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Comments

comments

About The Author

Vyštudoval som marketingú komunikáciu na FMK UCM v Trnave. V oblasti online marketingu pôsobím od roku 2014. Milujem šport, hudbu, filmy, prírodu. Cítim sa dobre v spoločnosti šikovných a inšpiratívnych ľudí a aj preto som založil portál Fortey.sk.