Najradšej mám osobné stretnutia so zákazníkmi. Zuzana Szaboová

3143 0
Zuzana Szaboová

Zuzana Szabooová je Happines manažér. Kedysi pre reklamnú agentúru, dnes rozdáva radosť prostredníctvom svojich produktov pod značkou JUST LOVE.

 

Ahoj Zuzana, predstav nám svoj projekt Just Love? 

JUST LOVE je slovenská značka v zložení dvoch ľudí, mňa a môjho priateľa. Vyrábame hračky, interiérové doplnky, ponožky, ruksaky a už aj oblečenie. Hlavným produktom je Tulkáč, je to vlastne vankúš-zvieratko, kde názov je odvodený od slova a funkcie, na tulkanie 🙂 Všetky produkty sú v minimalistickom štýle, či už ide o farebnosť, alebo celkové prevedenie.

Tulkáči

Tulkáči
Foto: súkromný archív

Ako vznikol tento nápad? 

Študovala som marketing a reklamu. Po škole som pracovala v reklamnej agentúre. Chcela som mať niečo vlastné, kde sa netreba prispôsobovať zadaniam klienta a zároveň mať produkt, ktorý je hmataleľný a človek vidí ihneď výsledok. Popri práci som si v rámci voľného času vytvorila značku, ktorá sa postupne stala mojou každodennou “prácou”.

 

Šitiu si sa začala venovať už popri práci. Bol to tvoj koníček?

Na začiatku nebol, lebo šiť som nevedela, ale vždy som chcela vedieť. Jedného dňa som si kúpila svoj prvý šijaci stroj a veľmi ma to bavilo. Tak sa z toho stal najprv koníček.

 

V reklamnej agentúre si pracovala na pozícii Hapiness manažérky. Čo bolo náplňou tvojej práce?

Je to spojenie HR managera s ohľadom na firemnú kultúru a traffic managera. Vytvárala som svojim kolegom priestor a čas na radostitvorné aktivity ako narodeninové oslavy, chaty, párty, nakupovala im darčeky a podobne. Tá horšia, alebo menej  príťažlivá strana bol traffic manažér. Táto pozícia bola o optimalizácii procesov v agentúre, prideľovanie prác na kreatíve a developmente, aby bol každý rovnomerne vyťažený a všetko fungovalo ako má.

 

Kedy si si povedala, že kašleš na zamestnanie a ideš sa naplno venovať Just Love?

Chcela som si dať prestávku od agentúrneho života, neplánovala som sa živiť JUST LOVE. V momente keď som z agentúry odchádzala to bol stále koníček, postupne a veľmi prirodzene sa to preklenulo k full time práci.

 

Pomáha ti niekto?

Ak sa bavíme o samotnej výrobe tak oblečenie mi šije krajčír a mám jednu pomocníčku na obdobia keď nestíham, ale stále je to prevažne v mojich rukách 🙂

 

Zo začiatku si šila šaty, prečo prišla zmena?

Strihy šiat, ktoré som si vymyslela boli veľmi jednoduché a odzrkadľovali to, čo som v tej dobe bola schopná dobre ušiť, aby to pekne vyzeralo. Sama nosím najviac šaty, tak asi preto. Zmena prišla neplánovane, keď som si pre seba chcela ušiť jednoduchý vankúš v tvare zvieratka, a tak vznikli “Tulkáči”.

 

Plánuješ aj ďalšiu obmenu sortimentu?

Minulý rok sme pridali do ponuky ponožky, v lete ruksaky a na zimu mikiny. Chystamé určite nové produkty aj tento rok, či už nových tulkáčov, alebo produkty s ich motívom.

Mikiny Just Love

Mikiny
Foto: súkromný archív

Kde tvoríš všetky tie nádherne veci, pracuješ doma?

Áno pracujem z domu.

 

V čom vidíš najväčší rozdiel oproti zamestnaniu?

Som pán svojho času 🙂

 

Výrobky navrhuješ sama. Odkiaľ čerpáš inšpiráciu?

Áno vymýšľam si ich sama, a inširácia je všade okolo. Zaujíma ma dizajn. Či už architektúra, fashion, proste všetko. Mám rada pekné veci, teda pre mňa pekné 🙂

Ruksaky Just Love

Ruksaky
Foto: súkromný archív

Kde si ich môžu ľudia kúpiť?

Na našom webe a máme aj spolupráce s kamenými predajňami, taktiež predávame cez sprostredkovateľské portály.

 

Máš vyštudovaný marketing a v tejto oblasti si aj pracovala. Pomohlo ti to?

Určite ma aj škola, aj práca v reklame ovplyvnili, ale neviem posúdiť do akej miery. Nemám pocit, že by zrovna tieto veci mali väčší vplyv na to čo dnes robím.

 

Čo máš na svojej práci najradšej a čo pre zmenu najmenej?

Najradšej mám osobné stretnutia so zákazníkmi, to je moja motivácia. Sú veľmi milí a to mi dáva energiu a chuť tvoriť ďalej. Najmenej rada mám finančné veci ako je účtovníctvo či cenotvorba. To naozaj nemám rada.

 

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Comments

comments

About The Author

Vyštudoval som marketingú komunikáciu na FMK UCM v Trnave. V oblasti online marketingu pôsobím od roku 2014. Milujem šport, hudbu, filmy, prírodu. Cítim sa dobre v spoločnosti šikovných a inšpiratívnych ľudí a aj preto som založil portál Fortey.sk.